МЗС Ірану викликало посла Данії

Середа, 31 жовтня 2018, 14:57

Міністерство закордонних справ Ірану викликало посла Данії, щоб висловити протест проти висловлювань окремих данських політиків щодо Ірану.

Про це заявив речник відомства Бахрам Кассемі, повідомляє іранське агентство IRNA.

Протест став реакцією на данські звинувачення про підготовку іранською розвідкою теракту на території Данії.

"Під час зустрічі міністерство знову рішуче заперечило односторонні повідомлення про спробу вбивства представника іранської опозиції і що за цими спробами стоїть Іран" - сказав Кассемі.

Данському послу заявили, що подібні звинувачення є частиною ворожого сценарію, спрямованого на підрив відносин між Іраном і Європою у скрутний час.

Нагадаємо, у вівторок данська розвідка заявила, що Іранська розвідувальна служба планувала здійснити політичне вбивство в Данії.

Повідомляється, що планувався напад на лідера данської філії Арабського руху боротьби за визволення "Ахваз", який підтримує створення окремої арабської держави в іранській провінції Хузестан. Іранський уряд вважає групу терористичною організацією.

Данія вирішила відкликати свого посла з Ірану і заявила, що наполягатиме на запровадженні Євросоюзом додаткових санкцій проти Ірану.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.