Лукашенко анонсував спільну з РФ відповідь на розміщення бази США в Польщі

Середа, 31 жовтня 2018, 16:57

Президент Білорусі Александр Лукашенко заявив, що Мінськ і Москва займаються пошуком адекватної і незатратної відповіді на можливе розміщення постійної військової бази США в Польщі.

Про це повідомляє "Интерфакс".

"Звичайно, нас це турбує. Якщо, припустимо, в Польщі вони заявляють, що готові витрачати мільйони доларів, щоб розмістити там (...) якийсь форт Трампа, звичайно, ми не ідіоти і, звичайно, на це реагуємо", - заявив Лукашенко.

"Звичайно, ми зі своїм головним союзником (Росією. – Ред.) думаємо про те, як нам протистояти всьому цьому і як з мінімальними витратами знайти адекватну відповідь", - додав президент Білорусі.

За його словами, Білорусі і Росії не хотілося б вкладати кошти для вжиття заходів у відповідь на розміщення військової бази США в Польщі. "Ось не хотілося б, нам є куди витрачати гроші", - зазначив Лукашенко.

Під час вересневої спільної прес-конференції з президентом Польщі Анджеєм Дудою у Вашингтоні президент США Дональд Трамп схвалив рішення Варшави про виділення $1,5-2 млрд на будівництво інфраструктури під американську військову базу на території країни. Дуда зауважив, що її можна було б назвати "Форт Трамп".

Нині на території Польщі дислокуються близько 3,5 тис. американських військовослужбовців, які перебувають там на ротаційній основі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.