Британія звинуватила ГРУ РФ у організації кібератак по всьому світу

Четвер, 4 жовтня 2018, 08:11

МЗС Британії звинуватило ГРУ РФ у організації "невибіркових та безрозсудних" кібератак по всьому світу, спрямованих проти політичних інститутів, бізнесу, медіа і спорту.

Про це йдеться у відповідній заяві міністерства, пише Bloomberg.

Національний центр кібербезпеки Великої Британії (NCSC) підкреслює, що ГРУ Росії, яке "діяло під назвами Fancy Bear, Pawnstorm і Tsar Team", "майже напевно" несе відповідальність за ряд серйозних хакерських нападів на країни, зокрема США, Британію та саму РФ (наприклад, кібератака на Національний комітет Демократичної партії США у 2016 році).

"Дії ГРУ РФ є невибірковими та безрозсудними: вони намагаються підривати та втручатися у вибори в інших країнах, вони навіть готові зашкодити російським компаніям та громадянам РФ", - заявив глава МЗС Британії Джеремі Хант.

"Ми разом із нашими союзниками будемо викривати та відповідати на спроби ГРУ підірвати міжнародну стабільність", - підкреслив він.

Прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон та міністр закордонних справ Маріс Пейн приєдналися до звинувачень, засудивши "шкідливу кіберактивність" РФ.

Національний центр кібербезпеки Великої Британії повідомив, що Кремль несе відповідальність за хакерські напади на WADA (Міжнародне антидопінгове агентство) у 2017 році - це призвело до оприлюднення медичних записів спортсменів. 

Крім цього, NCSC звинуватив РФ у створенні віруса-шифрувальника BadRabbit, від якого у 2017 році постраждали системи Одеського аеропорту, київського метрополітену, російського Центрального банку та двох ЗМІ РФ.

Також йдеться про злам та викрадення контенту із багатьох поштових аккаунтів невеликої британської телестанції у 2015 році, масовану атаку на українські фінансові, енергетичні та урядові структури у 2017 році, а також зараження багатьох тисяч комп'ютерів трояном VPNFilter.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Євроінтеграція від Джонсона: що може стояти за новою ініціативою Британії

Це не перша спроба Великої Британії зібрати навколо себе групу країн, зробивши з них альтернативу Євросоюзу. Та чи потрібно це Україні?

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.