Анексія Азовського моря неприйнятна так само, як і анексія Криму - голова МЗС Чехії

Понеділок, 26 листопада 2018, 14:11

Чехія вважає абсолютно неприйнятними дії Росії з анексії акваторії Азовського моря.

Про це чеському виданню Deník N заявив міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршічек.

"Так само, як для нас неприйнятна анексія Криму, так само для нас неприйнятна анексія вод Азовського моря", - заявив міністр.

"Дуже тривожним є те, що ризики, пов'язані з мілітаризацією Криму та Азовського моря, про які минулого тижня ми говорили на Раді закордонних справ, стали реальністю", - додав він.

За словами Петршічека, наразі міністерство готує свою офіційну позицію з цього приводу.

Нагадаємо, Україна закликала Європейський Союз і держави-члени відреагувати на використання сили Росією в Керченській протоці новою хвилею санкцій.

У неділю ввечері ЄС у своїй заяві закликав Росію відновити свободу руху в Керченській протоці і не загострювати ситуацію в Азовському морі.

Брюссель також закликав усі сторони діяти стримано в Азовському морі, хоча в даній ситуації Україна не вчинила жодних провокативних або незаконних дій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Повернення до Міжмор’я: як оновлена польська концепція може допомогти Україні

Україна потребує допомоги, щоб набуття членства у ЄС було максимально плавним та ефективним. Допомогти у цьому може колишня геополітична концепція Міжмор’я.

Секрети у шафі Трампа. За що ФБР переслідує експрезидента США та що йому загрожує

Першим про обшуки розповів сам Дональд Трамп, звинувативши владу в політичних переслідуваннях. Але у ФБР пояснили, що ситуація справді серйозна...

Європа без росіян: як переконати держави ЄС закрити кордон для громадян РФ

Чи можливо на загальноєвропейському рівні заборонити видачу віз росіянам? Та як забезпечити єдність усіх країн-членів ЄС в ініціативі з візовими обмеженнями?