Заява Угорщини про напад на Україну: без згадок про Росію та з жалем про воєнний стан

Понеділок, 26 листопада 2018, 19:27

Більше ніж за добу після початку відкритої російської агресії проти України в Азово-Керченській акваторії офіційний Будапешт зробив заяву, в якій, однак, немає засудження агресора.

Заяву міністра закордонних справ Петера Сійярто поширила прес-служба уряду, процитувавши повідомлення державної агенції MTI з цього приводу. Текст повідомлення є в розпорядженні "Європейської правди".

Примітно, що коментар з приводу наслідків російської агресії не містить ані жодної згадки про Росію, ані засудження агресора. Натомість Петер Сійярто акцентує увагу на імовірному впливі цих подій на угорську меншину Закарпаття.

"Це, звичайно ж, погана новина, що у наших сусідів запроваджується воєнний стан", - підкреслив міністр, додавши, що Угорщина зацікавлена зберігати мир в усіх оточуючих державах, "особливо там, де живе багато етнічних угорців". "На Закарпатті є угорська громада, яка складає 150 тисяч людей, їхня безпека важлива для нас", - наголосив він.

Петер Сійярто також висловив сподівання, що "ця безперечно важка ситуація має бути вирішена якнайшвидше і має рухатися у бік послаблення напруги", - переказує слова міністра урядовий сайт.

Сійярто також наголосив, що доки ситуація буде "нестабільною", він лишається на постійному зв’язку з лідером угорської партії в Україні КМКС.

Варто зауважити, що від початку агресії у Азово-Керченській акваторії Будапешт утримувався від заяв, які би засуджували дії російського агресора. За даними ЄП, угорський уряд не робив заяв навіть попри прохання з українського боку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: