Швейцарія офіційно відклала укладання угоди з ЄС

Вівторок, 27 листопада 2018, 10:59

Швейцарський уряд має намір завершити консультації з Європейським Союзом щодо нового договору, який регулюватиме відносини між країною і блоком, в 2019 році.

Про це офіційний Берн повідомив у вівторок, пише Reuters.

За попереднім графіком, сторони мали узгодити угоду до завершення цього року. У короткому викладі своїх політичних завдань на наступний рік Швейцарія також заявила, що вона слідкує за виходом Британії з ЄС та готує пропозиції щодо майбутніх двосторонніх зв'язків.

Відносини між ЄС і Швейцарією регулюються приблизно 100 двосторонніми угодами, які Брюссель хоче замінити одним договором. ЄС минулого року надав швейцарській фондовій біржі лише один рік доступу до єдиного ринку з можливістю продовження, яка пов'язана з узгодженням нового договору.

Угода, яка б більш тісно пов'язувала нейтральну країну з її найбільшим торговельним партнером, мала бути підписана ще на початку року, однак швейцарська влада заявила, що договір може підірвати високу заробітну плату і умови праці в країні.

Брюссель пропонує Берну підписати договір, згідно з яким Швейцарія, яка не є членом ЄС, прийме закони ЄС, що регулюють єдиний ринок, а за це отримає розширений доступ до нього. Брюссель також хоче, щоб Європейський суд і надалі мав право врегульовувати будь-які суперечки.

Більшість швейцарських політиків хоче спочатку побачити, яким буде вихід Британії з ЄС, і наразі не поспішає домовлятися з Брюсселем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: