ЄС погрожує Швейцарії скасувати спільну біржеву торгівлю

Понеділок, 24 вересня 2018, 15:40

ЄС припинить транскордонну біржову торгівлю зі Швейцарією наприкінці цього року, якщо сторони не досягнуть прогресу у створенні нового двостороннього договору, який охоплюватиме широкий спектр відносин.

Про це повідомила швейцарська газета Neue Zuercher Zeitung.

"Я чесно не можу собі уявити, що ми досягнемо винятку щодо біржової торгівлі, який закінчується у 2019 році, ще на рік ", - сказав комісар ЄС з питань європейської інтеграції Йоганнес Ган.

За його словами, деталі угоди потрібно обумовити до кінця жовтня.

Відносини між ЄС і Швейцарією регулюються приблизно 100 двосторонніми угодами, які Брюссель хоче замінити одним договором. Брюссель в минулому році вніс Швейцарію в список спостереження за податковими гаванями та надав швейцарській фондовій біржі лише один рік доступу до єдиного ринку з можливістю продовження, яка пов'язана з узгодженням договору.

Угода, яка б більш тісно пов'язувала нейтральну країну з її найбільшим торговельним партнером, мала бути підписана ще на початку року.

Брюссель пропонує Берну підписати договір, згідно з яким Швейцарія, яка не є членом ЄС, прийме закони ЄС, що регулюють єдиний ринок, а за це отримає розширений доступ. Угода також передбачає, що Європейський суд має право врегульовувати будь-які суперечки.

Швейцарська Федерація профспілок SGB заявила, що угода може підірвати заробітну плату і умови праці в країні.

Більшість швейцарських політиків хоче спочатку побачити, якою буде угода Британії та ЄС, і наразі не поспішає домовлятися з Брюсселем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Путін, НАТО і Саакашвілі: що об'єднує Україну та Грузію в умовах агресії РФ

І окупована частина Грузії, і окупована частина України об'єднані РФ Південним військовим округом. А отже, одразу після атаки на Україну буде атака на Грузію.

Що робити, якщо загубив паспорт за кордоном? Інструкція та лайфхаки

Як повернутися в Україну без паспорта? Цей текст варто прочитати кожному, хто принаймні іноді подорожує за кордон...

Перша річниця Байдена: де виграв, а де програв президент США

Що вдалося, а що ні президенту Джо Байдену? З якими результатами президент США підійшов до своєї першої річниці на посаді?