В Ірландії готують пакет законів на випадок "жорсткого Brexit"

Середа, 16 січня 2019, 11:13

Наступного місяця Ірландія планує прийняти великий пакет законів, покликаний впоратися з наслідками можливого виходу Британії з ЄС без угоди.

Про це повідомляє Reuters.

Уряд Ірландії у вівторок почав розробляти кризовий план, представлений у минулому місяці, намагаючись запевнити бізнес у забезпеченні додаткової транспортної спроможності та пацієнтів у безпеці медичних поставок.

Підготовка буде підкріплена пакетом з 17 законопроектів, які за потреби віце-прем’єр Ірландії Саймон Ковні внесе в парламент у лютому.

"Ми не хочемо цього робити, звісно, ніхто не хоче Brexit без угоди, і всі будуть працювати, щоб уникнути цього, але ми також повинні забезпечити, щоб Ірландія зробила все для захисту себе і своїх громадян" – заявив Ковні.

Втім, плани підготовки ірландського уряду не стосуються ключового для країни питання: яким чином Ірландія зможе захистити спільний ринок без фізичного запровадження прикордонної інфраструктури на кордоні з Північною Ірландією.

У вівторок ввечері Палата громад британського парламенту не підтримала угоду уряду щодо виходу з ЄС, яку прем’єр-міністр Тереза Мей узгодила з Брюсселем.

Уряд Британії тепер впродовж трьох днів має представити свій план подальших дій, а далі є 5 варіантів розвитку подій: Brexit без угоди, нові переговори з ЄС, загальні вибори у Британії, повторний референдум і голосування за відставку уряду.

Найбільша британська опозиційна партія за підтримки партії-учасника коаліції ініціює голосування за недовіру уряду Терези Мей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.