В Туреччині напередодні виборів зареєстрований 165-річний виборець

Понеділок, 21 січня 2019, 15:49

Напередодні місцевих виборів у Туреччині опозиційні партії заявляють про значні маніпуляції зі списками виборців.

Як пише BBC, серед найбільших несподіванок – у списках багато нових виборців, старших за 100 років. Наприклад, 165-річний Айсе Акічі, який народився 1854 року – ще в Османській імперії.

Республіканська народна партія (CHP) каже, що до виборів зареєстровано загалом понад 6 тисяч виборців, старших за 100 років, чимало з яких є ще старішими, ніж офіційно зареєстрований найстарший житель, якому зараз 116 років.

Опозиційні партії вказують також широко поширені приклади підозріло великої кількості людей, зареєстрованих за однією адресою. Наприклад, у одній квартирі зареєстровано 1000 виборців.

Крім того, є реєстрації виборців у порожніх будівлях або у будівлях, які ще будуються. В одному випадку в Стамбулі виборець зареєстрований на п'ятому поверсі чотириповерхової будівлі.

Опозиційні партії звернулися до виборчої комісії країни з проханням розслідувати ці дивні випадки.

Місцеві вибори в Туреччині відбудуться у березні. На них "Партії справедливості і розвитку" Реджепа Таїпа Ердогана доведеться нелегко - в останні місяці Туреччина перебуває в економічній стагнації, валюта сильно обвалилась і є значно слабшою, ніж рік тому. Припускають, що партія Ердогана може втратити кілька ключових міст, включно з Анкарою.

Опозиція стверджує, що незвичні списки виборців в основному зафіксовані в областях, де партія Ердогана програла з невеликою кількістю голосів на попередніх виборах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua