Уряд пропонує ЄС відкрити в Україні Європейську школу "Східного партнерства"

Четвер, 24 січня 2019, 17:15

Віце-прем'єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе звернулася до єврокомісара Йоганнеса Гана з пропозицією опрацювати ідею відкриття в Україні Європейської школи "Східного партнерства".

Про це повідомляє прес-служба уряду.

"Створення першої Європейської школи "Східного партнерства" в Тбілісі стало великим успіхом за результатами 2018 року. Ми пропонуємо застосувати аналогічний підхід для створення Європейської школи в Україні", – зазначила віце-прем’єр-міністр.

Крім того, Іванна Климпуш-Цинцадзе звернулася до Єврокомісара з проханням спільно опрацювати ідею української сторони щодо відкриття в Україні Представництва курсів Коледжу Європи (закладу післядипломної освіти з європеїстики).

Сотні українських студентів навчаються в Європейському коледжі у Натоліні (Польща) та Брюгге (Бельгія) з 2012 року.

"Беручи до уваги попередні дискусії щодо створення представництва Коледжу Європи в Україні, я вважаю, що Ваша особиста підтримка має вирішальне значення для просування цього процесу. У зв'язку з цим люб'язно прошу Вашої підтримки у створенні та вдосконаленні таких навчальних закладів в Україні в межах політики "Східного партнерства"", – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе, передавши комісарові відповідного листа.

Нагадаємо, на саміті "Східного партнерства" в листопаді 2017 року всі держави-члени ЄС та шість країн "Східного партнерства" ухвалили відкриття Європейської школи як пріоритетне завдання, а також як частину зобов’язання щодо посилення підтримки молоді та освіти в регіоні.

Перша школа в Тбілісі 4 вересня 2018 року відкрила свої двері для 30 студентів з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Республіки Молдова та України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua