Скандал у Польщі: прокуратуру просять перевірити законність дій Качинського

Вівторок, 29 січня 2019, 13:28

Лідер польської опозиційної партії Nowoczesna ("Сучасна") Ришард Петру подав заяву у прокуратуру у справі так званих "плівок Качинського", запису переговорів лідера керівної партії з австрійським бізнесменом Геральдом Біргфеллнером, з яких стало відомо про плани Качинського збудувати дві висотки у центрі Варшави.

Про це повідомляє RMF FM.

На думку депутата, під час розмови Ярослав Качинський міг зловживати своїм впливом.

"Потребує з'ясування питання, чи голова "Права і справедливості" рекомендував банку Pekao SA, аби той виділив кредит на інвестиції компанії "Srebrna" і чи він був уповноважений компанією компанія "Srebrna" на тему інвестицій" - зазначив Петру.

Депутат нагадав, що цей банк націоналізували два роки тому і він перебуває під наглядом прем’єра. "Немає жодного сумніву, що Ярослав Качинський міг будь-якої хвилини через прем’єра і персональні рішення у бюджетних структурах отримати вигідний кредит від банку" - заявив Петру.

Як повідомлялося, польське видання Gazeta Wyborcza отримало записи прихованих переговорів лідера партії влади "Право і справедливість" Ярослава Качинського з австрійським бізнесменом Геральдом Біргфеллнером, з яких стало відомо про плани Качинського збудувати дві висотки у центрі Варшави.

У  двох вежах-близнюках (які мали назвати за іменами братів Качинських) заввишки 190 метрів мали розміститися квартири, готель та резиденція фонду Інституту імені Леха Качинського.

Будівлі повинна була звести компанія "Srebrna", яка належить фундації імені Леха Качинського. До складу ради фундації входить і Ярослав Качинський.

Інвестиції проекту повинна була приготувати фірма Біргфеллнера. Запис переговорів свідчить, що його компанія виконала роботи, однак "Srebrna" відмовилась їх оплатити. У розмові Качинський пояснює Біргфеллнеру, що проект довелося зупинити через відсутність згоди місцевої влади Варшави та велику зацікавленість ЗМІ у цьому питанні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua