Польща відповіла ЄС щодо каналу через Віслинську косу: протести почалися з РФ

П'ятниця, 22 лютого 2019, 17:35

Польща застерігала Європейську комісію "не піддатися російському наративу" у справі будівництва каналу через Віслинську косу, який повинен сполучити Балтійське море з Віслинською затокою. 

Так міністр морського господарства і внутрішнього судноплавства Марек Ґрубарчик відреагував на нові застереження Брюсселя з приводу початку будівництва, пише "Польське радіо".

Днями ЄК ініціювала експертну зустріч з поляками після того, як польська влада повідомила про початок робіт. ЄС зацікавився вирубкою дерев, а також сумнівається, що судноплавний канал, як запевняє польська влада, не матиме значного впливу на охоронні ділянки Natura 2000.

Ґрубарчик запевнив, що будівництво каналу не становить загрози для навколишнього середовища.

Він підкреслив, що минулого року звернув увагу Комісії, щоб "не піддатися російському наративу". Політик додав, що саме російський міністр першим хотів заблокувати будівництво каналу через Віслинську косу.

"Представник РФ звернувся до Єврокомісії, а ця, згодом, висловила застереження на основі російських тверджень", - йдеться у матеріалі.

Росія заявляла, що рішення польського уряду збудувати канал політичне і загрожує екології та економіці регіону. Голова керівної партії Польщі "Право і справедливість" Ярослав Качинський заявляє, що будівництво судноплавного каналу покаже, що "часи, коли росіяни диктували полякам, що їм можна робити на польській території, а що ні, завершилися".

Вартість будівництва Віслинського каналу складає близько 880 млн злотих. Інвестиція повинна повністю фінансуватися за рахунок внутрішніх грошей без участі фондів ЄС. Проект планують завершити до 2022 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua