Україна надіслала до Гааги докази використання Росією кримчан як "живого щита"

Вівторок, 26 лютого 2019, 19:01

Прокуратура АР Крим передала до Міжнародного кримінального суду нове повідомлення про використання російськими військовими цивільного населення під час захоплення об'єктів на території півострова Крим у 2014 році.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Відповідно до ст. 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду такі дії слід кваліфікувати як окремий різновид воєнних злочинів", - заявив заступник прокурора АР Крим Ігор Поночовний.

Під час підготовки повідомлення було встановлено, що сили РФ "умисно переміщували цивільне населення до об’єктів Збройних сил України, перебуваючи за спинами людей в момент блокування та захоплення цих об’єктів".

"У таких умовах українські військові не могли застосувати зброю для захисту від нападу. Йдеться про не менше 10 військових об’єктів Збройних сил України із залученням не менше 1 тисячі цивільних осіб. Такі "живі щити" складали 4 категорії цивільних осіб, серед яких були кримчани як з проросійськими так і проукраїнськими поглядами, особи, яких перемістили з території РФ для участі в окупації півострова, представники "казачества" та так званої "Кримської самооборони", - йдеться у повідомленні.

Показовим є захоплення воєнно-морської бази у смт. Новоозерному, під час якого було задіяно не менше 300 осіб, серед яких були чоловіки та жінки, підлітки та люди похилого віку, зазначають у прокуратурі. Там також нагадали, що це вже шосте подання інформаційного повідомлення до Міжнародного кримінального суду прокуратурою Автономної Республіки Крим, Українською Гельсінською спілкою з прав людини, Регіональним центром прав людини з 2016 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua