19 країн ЄС ухвалили заяву на підтримку Хуана Гуайдо

Понеділок, 4 лютого 2019, 21:03

19 країн ЄС ухвалили в понеділок спільну декларацію, в якій підтвердили, що визнають главу венесуельської Національної асамблеї Хуана Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели.

Заяву поширило серед інших МЗС Польщі.

Документ підписали Австрія, Бельгія, Хорватія, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Угорщина, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Польща, Португалія, Іспанія, Швеція та Велика Британія.

Підписанти "взяли до уваги, що Ніколас Мадуро прийняв рішення не починати виборчий процес".

"Тому у відповідності з нормами венесуельської конституції вони визнають і підтримують Хуана Гуайдо, голову демократично обраної Національної асамблеї тимчасовим президентом Венесуели з метою, щоб він оголосив про проведення вільних, справедливих і демократичних виборів", - йдеться в заяві.

Країни нагадали, що ряд членів ЄС 26 січня закликав Ніколаса Мадуро протягом восьми днів оголосити про проведення президентських виборів. В цей же день очільниця європейської дипломатії Федеріка Могеріні розповсюдила заяву від імені 28 країн ЄС із закликом про проведення вільних і прозорих виборів. У ній говорилося, що в разі відсутності оголошення про організації нових виборів з необхідними гарантіями в найближчі дні ЄС прийме заходи, у тому числі з питання визнання влади країни, відповідно до 233-ї статті конституції Венесуели.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua