Солсбері офіційно оголосили очищеним від "Новічка"

П'ятниця, 1 березня 2019, 20:45

Англійське місто Солсбері 1 березня офіційно оголосили очищеним від нервово-паралітичного агента "Новічок".

Про це пише RFE/RL.

Це сталося майже через рік після отруєння у місті колишнього російського шпигуна Сергєя Скрипаля та його дочки.

Військові експерти повідомили, що передали місцевій владі останній об’єкт, пов’язаний з отруєнням. Це будинок Скрипалів, який був останнім з 12-ти потенційно забруднених ділянок в місті. Роботи з дезактивації проводили не лише у Солсбері, а й в сусідньому місті Еймсбері.

"Передача ділянки завершує тепер значний військовий внесок у підтримку Солсбері й Еймсбері після атаки нервовим агентом "Новічок", - сказав представник силовиків.

Протягом року військові витратили 13 000 людино-годин в 250 місіях із дезактивації об'єктів і території в Солсбері в рамках операції під кодовою назвою "Операція Морлоп".

Нагадаємо, 66-річного Скрипаля разом з дочкою отруїли 4 березня 2018 року.  5 вересня британські прокурори назвали імена двох росіян, яких вважають виконавцями отруєння в Солсбері. Це – Александр Петров та Руслан Боширов. 

Журналісти дізналися, що одного з підозрюваних в отруєнні Скрипалів, який називав себе "Русланом Бошировим", насправді звати Анатолій Чепіга. Він – полковник ГРУ і нагороджений званням "Героя РФ".

Другим підозрюваним є військовий лікар і полковник ГРУ РФ Александр Євгенович Мішкін. Журналісти виявили, що він неодноразово їздив в Україну, зокрема під час Майдану 2013 року, і до невизнаної Придністровської республіки.

У лютому цього року дослідницька група Bellingcat повідомила про третього підозрюваного в замаху на Скрипалі і назвала його ім'я - це Денис Сергєєв, співробітника ГРУ, який працював на міжнародному рівні під вигаданим ім'ям Федотова Сергія В'ячеславовича. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua