Орбан вибачився перед ЄНП

Четвер, 14 березня 2019, 13:52

Угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан звернувся до політиків Європейської народної партії, які закликали до вигнання його політсили "Фідес" зі своєї групи, вибачившись за образливу мову, але зберігши політичні позиції.

Про це пише Reuters.

13 консервативних партій вимагали виключити партію Орбана з ЄНП, частково через кампанію угорського уряду проти міграційної політики ЄС.

Розміщені по всій країні рекламні щити звинувачують президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера і американського мільярдера угорського походження Джорджа Сороса в змові з метою знищити європейську цивілізацію шляхом збільшення кількості мусульман.

У четвер Орбан попросив лідера фламандських Християнських демократів, Ваутера Беке, переглянути свою пропозицію вигнати "Фідес".

Представник угорського уряду заявив, що подібні листи були надіслані кожній партії, яка приєдналася до заклику.

Орбан вибачився за зауваження, зроблене ним 3 березня в інтерв'ю німецькому щотижневику Welt am Sonntag, де він назвав своїх критиків "корисними ідіотами".

"Це насправді цитата з Леніна, якою я мав намір критикувати певну політику, а не певних політиків", - написав він. "Я хотів би висловити свої вибачення, якщо ви сприйняли мою цитату як особисту образу".

Він не вибачився за політику щодо ЄС в цілому. ЄНП обговорить статус партії "Фідес" та її можливе виключення на засіданні 20 березня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua