Скандал навколо м'яса: у конфлікт Чехії і Польщі втрутився ЄС

Субота, 2 березня 2019, 11:11

У Єврокомісії впевнені, що запобіжні заходи, введені Чехією щодо постачання м'яса з Польщі, - необґрунтовано жорсткі.

Про це пише Radio Praha.

На початку лютого в Чеську Республіку та низку інших країн ввезли більше тонни яловичини, яка може бути заражена сальмонелою. Більшість м’яса вдалося вилучити та знищити, але певну кількість встигли продати споживачам.

В офіційному листі Чеській Республіці Єврокомісія вказує на те, що суворість перевірок не відповідає суті інциденту, незважаючи на те, що в польській яловичині було виявлено сальмонелу. До Міністерства сільського господарства надійшов лист з вимогою припинити перевірки ввезеного товару.

За словами прес-секретаря Єврокомісії Анки Падурару, Комісія розглянула введені чеською стороною заходи безпеки і вважає їх невідповідними інциденту, що стався.

Однак Чеська Республіка, незважаючи на заклик Брюсселя, не має наміру відмовлятися від перевірок, розповів міністр сільського господарства Мірослав Томан.

"Польський міністр пообіцяв мені, що вони застосують всі необхідні заходи. Польська сторона намагається переконати нас, що вони надають нам всю наявну у них інформацію і що кроки, які вони роблять, ситуацію вирішать. Однак ми хочемо почекати результатів всіх перевірок, тому що поки наші переговори перебувають на рівні обіцянок", - сказав він.

Як повідомило Міністерство сільського господарства Чехії, близько 300 кг такого м'яса надійшло в магазини Праги, Варнсдорфа, Нового Биджова і Костелця-на-Лабі, а також в окремі ресторани.

Відтоді Чехія посилила перевірки ввезеного з Польщі м'яса, що викликало невдоволення в Брюсселі.

Польща пообіцяла ввести суворіші правила на м'ясокомбінатах: там встановлюються камери, які стежитимуть за ситуацією 24 години на добу. Крім того, тепер перевірку експортованого м'яса не будуть проводити приватні ветеринари. За словами міністра Томана, в разі, якщо ці заходи дійсно будуть здійснені, Чехія скасує перевірки.

Тим часом в Чехії виявили партію курячого м'яса, яке також може містити сальмонелу. Доставлений в Злинський і Оломоуцький край продукт походить з тієї ж партії, в якій вже була виявлена небезпечна бактерія. Постачальником є польська компанія Inter-Natural 2000.

Нагадаємо, скандал спалахнув через демонстрацію на польському телебаченні прихованої зйомки в бійні біля Острув-Мазовецької на північному сході Польщі. На відео показали, як корів, які нездужали навіть стояти, затягують з вантажних автомобілів на бійню.

Польська влада визнала, що ця яловичина потрапила до Фінляндії, Угорщини, Естонії, Румунії, Швеції, Франції, Іспанії, Литви, Португалії та Словаччини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua