Облава Сальвіні: бульдозери знесли табір в Італії, де мешкали 1500 біженців

Четвер, 7 березня 2019, 10:23

Понад 1500 біженців витіснили з табору у Сан-Фердінандо, на півдні Італії, у ході найбільшого виселення від початку антиімміграційних заходів правопопулістської влади в Італії.

Про це пише The Guardian.

Майже 1000 силовиків оточили 400 бараків, де мігранти жили після того, як табір був створений 2010 року поблизу Джоїа Тауро в Калабрії. Бульдозери зруйнували трущобне містечко за лічені години.

"Як і обіцяли, ми переходимо від слів до дій", - сказав міністр внутрішніх справ Маттео Сальвіні, голова партії ультраправої "Ліги". Більшість мешканців табору з Африки на південь від Сахари і працювали в прилеглих полях фермерів як нелегальні сільськогосподарські працівники за невигідну експлуатаційну заробітну плату.

У лютому мер Сан-Фердінандо Андреа Тріподі сказав, що табір несе небезпеки для громадського здоров'я та ризики пожеж. За минулий рік у пожежах там загинули чотири людини.

 
Getty Images

Сальвіні пообіцяв перемістити біженців до прийомних пунктів, але деякі з них розповіли італійським медіа, що шукатимуть притулку у покинутих будинках у сільській місцевості.

У профспілках кажуть, що в таборі мешкали не менше 200 жінок, багато з яких є жертвами секс-торгівлі. "Я просто сподіваюся, що вони знайдуть для них безпечне місце, - сказала представниця профспілки. - Вони є вразливими жінками, які потребують допомоги і підтримки".

Деякі африканці, які дивилися, як їхні табори знищували, кажуть, що їм виплачують 2 євро за годину, на 7,50 євро нижче мінімальної заробітної плати.

За даними Італійського союзу фермерів (UILA), 36% працівників, зайнятих в аграрному секторі, є іноземцями, здебільшого з Африки.

Закони, ухвалені 2017 року, передбачають тюремне ув'язнення на вісім років для тих, хто наймає та експлуатує трудових мігрантів. Але італійські профспілки стверджують, що до 300 тисяч незаконних працівників продовжують генерувати мільярди євро на рік прибутку для сільського господарства Італії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua