В спілці журналістів Австрії заявили про неготовність України до членства у ЄС

П'ятниця, 8 березня 2019, 16:39

Голова Австрійського союзу журналістів (ÖJC) заявив, що забороною на в’їзд для кореспондента телеканалу ORF Крістіана Вершютца Україна демонструє неготовність до членства у ЄС.

Його цитату наводить сайт каналу ORF.

Фред Тернгайм вважає, що Україна повинна негайно забезпечити незалежну журналістську роботу Крістіана Вершютца.

За його словами, "такими антидемократичними заходами Україна доводить, що ще не дозріла для членства в Європейському союзі".

Тернгайм привітав чітку позицію австрійського федерального уряду, який жорстко розкритикував Україну через заборону на в’їзд.

З критикою України виступив також генеральний директор ORF Александер Врабец і редакційна рада телеканалу, назвавши заборону обмеженням свободи ЗМІ.

Українська депутатка Ольга Червакова на своїй сторінці у Facebook повідомила, посилаючись на свої джерела, що СБУ заборонила Вершютцу в’їзд в Україну через загрозу, яку він становив для національної безпеки, незаконний в’їзд на тимчасово окуповані території та антиукраїнську пропаганду.

У СБУ наразі офіційно не коментували інформацію про заборону для австрійського журналіста.

Голова МЗС Австрії Карін Кнайссль звинуватила Україну в цензурі та має намір винести питання заборони в’їзду Вершютца на обговорення міністрів закордонних справ ЄС в Брюсселі 18 березня.

Наступного тижня МЗС Австрії викличе на розмову українського посла у Відні.

Вершютц заявляє, що ще не бачив рішення про заборону та припускає, що його не пускають в Україну через критику української влади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.