Лідери ЄС на позачерговому саміті розглянуть можливість відтермінування Brexit

Середа, 10 квітня 2019, 09:13

Лідери ЄС у середу зберуться у Брюсселі на позачерговому саміті, на якому мають вирішити, чи надавати Британії ще одне відтермінування Brexit.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на BBC.

На саміті, який розпочнеться близько 18.00 за місцевим часом, прем’єрка Британії Тереза Мей офіційно представить своє прохання про перенос дати виходу країни з ЄС на 30 червня з можливістю більш раннього виходу, якщо парламент ухвалить угоду про Brexit раніше.

Після цього лідери ЄС разом з Мей зберуться за робочою вечерею і після цього вирішать, яким чином відповісти на її прохання.

В той же час президент Європейської ради Дональд Туск у листі до лідерів блоку офіційно запропонував країнам ЄС затвердити на надзвичайному саміті "гнучкий" варіант продовження терміну Brexit.

"Наш досвід, а також глибокі розбіжності в Палаті громад дають нам мало підстав вважати, що процес ратифікації може бути завершений до кінця червня. Насправді, надання такого продовження збільшило б ризик серії коротких продовжень і надзвичайних зустрічей на вищому рівні, створюючи нові крайні дати ... Ось чому я вважаю, що ми повинні також обговорити альтернативне, більш тривале продовження", - написав Туск.

Одним з можливих варіантів, на його думку, може бути гнучке продовження, яке буде тривати лише стільки часу, скільки необхідно, але не більше одного року, оскільки після цієї дати країнам ЄС необхідно буде одноголосно прийняти рішення щодо деяких ключових європейських проектів.

Без рішення про відтермінування Британія має залишити ЄС 12 квітня о 22.00 (за Брюсселем).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: