В Румунії відбувається антикорупційний референдум

Неділя, 26 травня 2019, 12:38

В Румунії у неділю, одночасно із виборами в Європарламент, відбувається референдум з приводу скасування амністії і помилування тих, хто засуджений за корупційні злочини.

Про це повідомляє "Європейська правда".

За словами президента Румунії Клауса Йоганніса, який підписав указ про проведення опитування,  референдум необхідний у зв'язку з "серйозною стурбованістю суспільства через корупцію та її наслідки, а також необхідністю забезпечити непідкупність чиновників".

Читайте також
ЄС застеріг Румунію через проблеми з верховенством права

Виборцям пропонують відповісти на такі запитання: "Чи підтримуєте ви заборону на амністію і помилування у випадках, пов'язаних з корупцією?" та "Чи підтримуєте ви заборону на прийняття урядом надзвичайних постанов в області судової організації?"

Референдум вважається дійсним, якщо явка виборців становить не менше 30%.

Читайте також
Парламент Румунії схвалив зміни, які можуть закрити низку топ-справ про корупцію

Нагадаємо, 24 квітня нижня палата парламенту Румунії схвалила зміни до кримінального кодексу, які можуть закрити кілька поточних справ про корупцію на високому рівні.

У Європейській комісії критикують Румунію за відсутність прогресу у проведенні судової реформи, спробах проштовхнути правові зміни, які послаблюють незалежність судової влади, та допомогти політикам, звинуваченим у корупції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua