ЄСПЛ визнав Азербайджан винним у справі ув’язнення опозиційного лідера

Середа, 29 травня 2019, 17:03

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у середу виніс своє перше рішення у рамках процедури притягнення до відповідальності за порушення державою-членом Ради Європи її зобов'язань, визнавши Азербайджан винним у справі опозиційного політика Ільгара Мамедова, критика президента Ільхама Алієва.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на повідомлення прес-служби суду, яке було опубліковане в середу, 29 травня.

Суд визнав Азербайджан винним у порушенні статті 46 §1 (обов'язкова сила та виконання судових рішень) Європейської конвенції з прав людини. Причина – Азербайджан не виконав рішення ЄСПЛ від 2014 року, згідно з яким Мамедова мали звільнити з-під варти.

Читайте також
ПАРЄ визнала, що корупційні методи використовував не лише Азербайджан

Суд, зокрема, встановив, що уряд країни здійснив лише обмежені кроки для виконання рішення, й ці кроки не були рівнозначними тому, щоб дії Азербайджану вважалися "сумлінними".

Далі, згідно з положеннями Конвенції, суд передасть справу Комітету міністрів РЄ, який розгляне можливі санкції щодо Азербайджану.

48-річний Ільгар Мамедов є лідером азербайджанської партії "Республіканська альтернатива". У 2013-му він висунув кандидатуру на президентських виборах, але його заарештували за звинуваченням в організації заворушень. У березні 2014 року суд в Азербайджані засудив Мамедова до 7 років ув’язнення.

Читайте також
Зовнішня слідча група підтвердила системну корупцію в ПАРЄ з боку Азербайджану

ЄСПЛ у 2014 році постановив, що Азербайджан порушив права Мамедова, помістивши його у 2013 році під варту без обґрунтованої підозри щодо здійснення злочину. Суд заявив, що обставини справи вказують на те, що метою цих заходів було змусити Мамедова замовчати або покарати за критику уряду.

Комітет міністрів РЄ неодноразово закликав Азербайджан звільнити Мамедова, однак опозиціонер вийшов на свободу умовно-достроково лише в серпні 2018 року.

У березні 2019 року Верховний суд зменшив його покарання та заявив, що він відбув ув’язнення у повному обсязі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua