Румунія запроваджує голосування поштою для громадян в діаспорі

Понеділок, 29 липня 2019, 12:22

Президент Румунії Клаус Йоганніс підписав закон про запровадження попереднього голосування та голосування поштою для громадян за кордоном.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Radio România Internaţional.

Закон дає право громадянам Румунії за кордоном голосувати упродовж трьох днів перед днем виборів або особисто, або поштою.

Читайте також
Голоси мільйонної діаспори: чи може голосування за кордоном визначити результат виборів

Закон також дає можливість у день виборів продовжити голосування до 24:00 для виборців, які перебувають на дільницях або в черзі поза ними.

Для того, щоб голосувати поштою, виборці за кордоном повинні бути включені до постійних виборчих списків  за кордоном за допомогою онлайн-анкети.

Це дозволить уникнути ситуації, що склалася на виборах до Європарламенту 26 травня, коли багато громадян за кордоном не змогли проголосувати через великі черги.

Понад п'ять з половиною мільйонів румунів в останні роки залишили країну. Разом з тими, хто проживає в історичних громадах, кількість румунів, які проживають за кордоном, наближається до десяти мільйонів. В Румунії живе майже 20 мільйонів людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Україна змінює суддю в ЄСПЛ: головне про кандидатів, проблеми та процедуру

Суддя ЄСПЛ, призначений від нашої держави, братиме участь у розгляді всіх скарг, поданих проти нашої держави, а також міждержавних справ за позовами України до держави-агресора.

Більше безпеки, менше корупції: чому ЄС змінює свою думку щодо ядерної енергії

Найближчим часом ЄС може докорінно змінити свої підходи до ядерної енергетики. І це однозначно добра новина для України.

Почути Донбас: чого вимагає Україна на процесі в ЄСПЛ щодо злочинів Кремля

Ми прагнемо притягнути до відповідальності РФ за масові порушення прав людини на сході України та зупинити ці порушення...