ЄС виділяє 10 мільйонів євро на підтримку Донбасу

Понеділок, 8 липня 2019, 16:44

На саміті Україна-ЄС підписали угоду про додаткову підтримку Євросоюзом сходу України, яка передбачає виділення 10 мільйонів євро.

Угоду підписали міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів і єврокомісар з питань європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнес Ган, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Метою укладення угоди є залучення додаткової допомоги Європейського Союзу для фінансування заходів із забезпечення середньо- та довгострокової підтримки, необхідної Донецькій та Луганській областям, а також Приазов'ю.

Додатковий внесок ЄС в рамках угоди складає  10 млн. євро.

Допомога спрямована на забезпечення покращення доступу до адміністративних та соціальних послуг для переміщених осіб, у тому числі в зоні, що прилягає до лінії зіткнення; стимулювання зайнятості та економічному зростанню шляхом надання допомоги для розвитку мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП); підтримку секторальних реформ та структурних змін у сфері охорони здоров'я, освіти та критичної інфраструктури.

Читайте також
На саміті Україна-ЄС підпишуть 5 документів та дадуть 10 мільйонів на Донбас

Підготовка цього пакету допомоги розпочалася наприкінці минулого року та увійшла до пакету відповіді ЄС на російську агресію в районі Керченської протоки.

"ЄС спрямував до України групу експертів, які проїхали від Маріуполя до Азова та запропонували 10 мільйонів на інфраструктурні проекти, та відкриття спеціального офісу ЄС в Маріуполі", - розповів посол України в ЄС Микола Точицький.

Загалом в рамках саміту було підписано 5 двосторонніх угод. 

Зокрема було підписано угодущодо стимулювання реалізації реформи децентралізації, угоду щодо фінансування "Антикорупційної ініціативи", угоду з підтримки громадянського суспільства та культури, а також угоду, спрямовану на імплементацію Угоди про асоціацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Тиск, і не тільки з Росії: хто та чому намагається зупинити реформу СБУ

Закон про СБУ досі оповитий теоріями змов, "зрадами" та взаємовиключними стереотипами. Сконцентруємося на тих нормах, що зараз викликають найбільше критики.

Кілька днів на роздуми для Путіна: деталі домовленості президентів США та РФ

Якими були результати останньої розмови президентів США та РФ? Чи дійсно Джо Байден відкинув усі вимоги Владіміра Путіна?

Нова вимога Путіна: що стало головним на переговорах лідерів США та РФ

Створення міфів і доведення їх до рівня майже релігії є однією з визначальних особливостей Росії. Схоже, те саме відбувається й зараз стосовно України та НАТО.