Урядова криза у Чехії: соціал-демократи залишаються в коаліції

Субота, 24 серпня 2019, 12:59

Лише 11 із 42 членів президії чеської соціал-демократичної партії проголосували за вихід з урядової коаліції.

Як повідомляє "Європейська правда" із посиланням на iDnes, рішення про вихід з коаліції не підтримав жоден представник керівництва партії.

Втім, як зазначається, утримався перший заступник голови партії Роман Ондерка.

Ініціатива про вихід з коаліції була винесена партійним відділенням у Південній Моравії у відповідь на відмову президенат Мілоша Земана призначити нового міністра культури, посади, яка відноситься до квоти соціал-демократів.

Це рішення вже спричинило урядову кризу у країні. Наразі Земан лише підписав звільнення попереднього міністра  Антоніна Станека. Разом із тим у партії погодилися відмовитися від заблокованої Земаном кандидатури Міхала Шмарди, висунувши на цю посаду кандидатуру  ексміністра закордонних справ Любомира Заоралека.

Разом із тим соціал-демократи підтримали ініціативу конституційного позову проти президента Мілоша Земана. Втім, для її проходження необхідно набрати 120 із 200 депутатських голосів, що робить таку ініціативу малоймовірною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденціальний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".