Сербія: в разі відмови підписати угоду з ЄАЕС під загрозою був би договір з РФ

Середа, 25 вересня 2019, 09:50

У разі відмови Сербії підписати угоду про вільну торгівлю з Євразійським економічним союзом (ЄАЕС) під загрозою могла б опинитися й торговельна угода країни з Росією.

Про це заявив міністр торгівлі, туризму і телекомунікацій Сербії Расим Ляїч, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Glas Amerike.

"У рамках Євразійського союзу було вирішено розпочати уніфікацію всіх угод про вільну торгівлю, які вони раніше мали з третіми країнами. Якби Сербія заявила, що не хоче підписувати цю угоду, наша угода про вільну торгівлю з Росією була б поставлена під питання", - сказав Ляїч.

Читайте також
В ЄС попередили Сербію у зв’язку з планами підписати угоду з Євразійським союзом

Ляїч підкреслює, що Сербія не приєднується до ЄАЕС, а підписує угоду про вільну торгівлю, аналогічну тим угодам, які діють з Росією, Білоруссю і Казахстаном.

"Тут немає політики, лише торгівля", - заявив міністр.

Сербія підпише торговельну угоду з ЄАЕС 25 жовтня. До складу ЄЕС входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан і Киргизстан.

Новий документ замінить існуючі домовленості, а перелік товарів буде розширений, оскільки сир, алкоголь та сигарети будуть додані до переліку товарів безмитної торгівлі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Євроінтеграція" Верховної ради: що має змінитися у парламенті через статус кандидата в ЄС

Щоб успішно виконати "домашнє завдання" з євроінтеграції, Україні необхідна й реформа роботи Верховної ради. Що потрібно зробити та що це змінить?

НАТО на кіберзахисті: як Альянс допомагає Україні вберегтися від хакерських атак РФ

Однією з найпотужніших стала хакерська атака на українські урядові сайти, що відбулася напередодні російського вторгнення – у січні 2022 року.

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?