Суд в Німеччині дозволив називати ультраправого політика фашистом

Неділя, 29 вересня 2019, 17:57

Адміністративний суд у Німеччині за терміновою процедурою виніс рішення, у якому дозволив називати лідера ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини" (AfD) в Тюрингії Бьорна Гьокке фашистом.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Tagesspiegel.

У судовій суперечці йшлося про демонстрацію у місті Айзенах. Мітинг отримав назву "Протест проти расистської AfD, особливо проти фашиста Гьокке".

Читайте також
Ультраправі посіли друге місце на виборах на сході Німеччини

Міська адміністрація Ейзенаха не хотіла цього дозволити, бо бачила у такій назві загрозу особистим правам Гьокке та громадській безпеці.

Організатори демонстрації звернулись до суду, пославшись на свободу вираження поглядів. Вони також представили цитати Гьокке, та пояснили, чому вважають доречним називати політика фашистом. 

Суд вирішив, що  організатори акції навели досить правдоподібні аргументи, і що їх оціночне судження "виникло не на рівному місці, а засноване на перевірених фактах".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують"

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.