Фінляндія закликає ЄС посилити зусилля для покращення стосунків з РФ

Середа, 4 вересня 2019, 12:27

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто вважає, що ЄС повинен активізувати зусилля з поліпшення відносин із Росією, якщо він хоче підвищити європейську безпеку перед обличчям міжнародних конфліктів, трансатлантичної напруженості і Brexit.

Про це він сказав в інтерв'ю Financial Times, повідомляє "Європейська правда".

"Дуже важко уявити собі вирішення [глобальних криз] без Росії — або рішення, в якому Росія не є якимось активним партнером", - сказав Хаавісто.

На його думку, зміна уряду в Україні створила шанс для прогресу після кризи, викликаної анексією Криму Росією в 2014 році.

"Тепер є нове керівництво [у Києві], і ми, звичайно, можемо думати, що це нова можливість", – заявив міністр.

Читайте також
Президент Фінляндії і Путін обговорили Україну

Заклик Фінляндії, яка нині головує у Раді ЄС, перегукується з аналогічними закликами інших країн блоку. Президент Франції Еммануель Макрон у цьому плані був особливо активним.

Хаавісто сказав, що президент України Володимир Зеленський відкрив можливість розморозити раніше "дуже напружені стосунки між Москвою і Києвом".

"Скрізь, де ми бачимо надію, як зараз у цій можливості зближення Києва і Москви щодо деяких питань, ми готові підтримати і допомогти", - зазначив він.

Але Фінляндія не бачить перспективи скасування санкцій ЄС щодо Росії до тих пір, поки не буде "реального поступу" на сході України, додав міністр.

Читайте також
Макрон закликав до нових відносин з Росією

За його словами, невизначеність, викликана Brexit і заявами адміністрації президента США Дональда Трампа "дистанціюватися від європейських справ", означає, що держави ЄС самі повинні зробити більше для підтримки стабільності в Європі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua