Посол: більшість членів українсько-німецької комісії не вважають Голодомор геноцидом

Четвер, 24 жовтня 2019, 15:58

Посол України у Німеччині Андрій Мельник закликав переформатувати українсько-німецьку історичну комісії через її бездіяльність у питанні визнання Голодомору геноцидом у Німеччині та заявив, що частина українських членів комісії взагалі не вважають Голодомор геноцидом.

Про це йдеться у колонці посла, який вийшла на "Європейській правді".

Колонка опублікована на тлі публічних слухань у Бундестазі про визнання Голодомору геноцидом українського народу та вимозі дипломата перезавантажити комісію.

Читайте також
Мовчання буває злочинним: чому історик Грицак має піти з українсько-німецької комісії

Німецько-українська комісія істориків, про яку пише посол, була створена в лютому 2015-го року за ініціативою голови Асоціації істориків Німеччини, професора Мюнхенського університету Мартина Шульце Весселя. З українського боку її очолив професор Ярослав Грицак. До комісії увійшли по сім науковців з кожної сторони.

Посол зазначає, що комісія, яка мала би робити все для історичного рішення визнання Голодомору геноцидом у Бундестазі, "вирішила просто ігнорувати цю тему", заявивши, що не надаватиме свою об’єктивну оцінку щодо Голодомору.

За словами Мельника, він подав запит до комісії, а у відповідь отримав офіційний лист, що "більшість членів комісії схилилися до думки про те, щоб не висловлювати свою позицію".

Читайте також
МЗС Німеччини проти визнання Голодомору геноцидом

Вони пояснили це тим, що "Голодомор є швидше питанням українсько-російських, ніж українсько-німецьких відносин", а також тим, що більшість членів комісії вважають Голодомор злочином проти людяності, а не геноцидом.

 "Про другу причину, через яку комісія вирішила не брати участі у дискусіях. Вона звучить так: "бо більшість членів комісії вважає Голодомор радше "злочином проти людяності", ніж "геноцидом" згідно з дефініцією ООН". У комісії порівну німецьких та українських істориків, а отже, "більшість" означає, що принаймні частина її українських членів також дотримується такої "цікавої" думки щодо Голодомору", - пише посол.

Відтак дипломат закликав перезавантажити комісію.

Детальніше читайте: "Мовчання буває злочинним: чому історик Грицак має піти з українсько-німецької комісії".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua