На дострокових виборах у Косові перемогла опозиція

Понеділок, 7 жовтня 2019, 09:36

Дві косовські опозиційні партії набрали найбільше голосів на недільних позачергових виборах нового парламенту, проведених на фоні закликів до лідерів відновити діалог з Сербією щодо нормалізації відносин.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AP.

З 76% голосів, підрахованих Центральною виборчою комісією, партія лівого руху За самовизначення, або LVV, отримала 26% голосів. Політична сила трохи випередила правоцентристську Демократичну лігу Косово, або ЛДК, з 25%.

Кадрі Веселі з колишньої правлячої консервативної Демократичної партії Косово визнав поразку. Його партія отримала 21% голосів, за нею йде її правлячий союзник, Альянс за майбутнє Косово прем'єр-міністра Рамуша Харадіная з 12%.

Дострокове голосування відбулося після того, як Харадінай подав у відставку в липні після прохання Гаазького суду допитати його щодо злочинів проти етнічних сербів під час і після війни 1998-1999 років. Конфлікт був закінчений військової інтервенцією НАТО проти тодішнього сербського керівника Слободана Мілошевича, кривавим придушенням повстання албанських борців за незалежність.

Читайте також
У Косові обирають парламент на тлі пошуку угоди із Сербією

Виборці обирали 120 законодавців в балканській країні, яка стала незалежною від Сербії в 2008 році, визнаною більш ніж 100 країнами, але не Белградом.

Попередня явка склала близько 44%, що трохи вище, ніж на виборах 2017 року. Право голосу отримали близько 1,9 мільйона осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua