Палата представників оголосила Трампу імпічмент через Україну

Четвер, 19 грудня 2019, 07:45

Президенту США Дональду Трампу оголосили імпічмент на основі звинувачень у тиску на Україну - він став лише третім американським лідером, якому офіційно пред'явлені звинувачення у відповідності з Конституцією.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AP.

Під час історичного голосування Палата представників схвалила обидві статті про імпічмент.

За першу статтю, в якій 45-го президента США звинуватили у зловживанні владою шляхом залучення іноземного уряду для переслідування політичного опонента, проголосували 230 конгресменів, 197 були проти, один утримався.

Другу статтю, засновану на звинуваченні, що Трамп перешкоджав Конгресу в його розслідуванні, підтримали 229 конгресменів, 198 висловилися проти, один утримався.

Читайте також
Трамп написав довгого і злого листа про імпічмент, згадав навіть салемських відьом

Голосуванню передували понад шість годин дебатів.

"Президенту оголошується імпічмент", - заявила спікер Палати представників Ненсі Пелосі після голосування. Вона назвала це "великим днем для Конституції Сполучених Штатів, сумним для Америки, оскільки безрозсудна діяльність президента змусила нас ввести статті імпічменту".

Статті про імпічмент, політичний еквівалент обвинувального акта, тепер будуть спрямовані в Сенат для судового розгляду. Якщо Трамп буде виправданий Сенатом, очолюваним республіканцями, а саме це і очікується, йому все одно доведеться йти на переобрання, несучи на собі пляму імпічменту.

Трамп назвав усю справу "полюванням на відьом", "містифікацією" і "обманом".

Очікується, що судовий процес в Сенаті почнеться в січні, для винесення обвинувального вироку необхідно голосування у дві третини голосів. У той час як демократи мають більшість у Палаті представників, Сенат контролюють республіканці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Пояснюємо, чому редактори New York Times не зрозуміли суть війни РФ проти України. І не тільки вони

Обмеження допомоги Україні та згода на поступки стане найгіршою геополітичною помилкою американської адміністрації за кілька десятиліть.

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.