В Європарламенті заперечили Путіну: Польща була жертвою, а не винуватцем Другої світової

Четвер, 16 січня 2020, 08:58

У Європарламенті відбулася дискусія на тему російських історичних маніпуляцій про відповідальність Польщі за початок Другої світової війни.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на RMF24.

У дискусії на тему, яку спровокували спірні висловлювання президента Росії Владіміра Путіна, взяли участь понад пів сотні євродепутатів. Не всі говорили в один голос, але переважна більшість вказувала на російську відповідальність за провокування війни шляхом укладення пакту Молотова-Ріббентропа.

Солідарність із Польщею у зв'язку з атаками Росії висловила заступниця голови Єврокомісії Вєра Юрова. "Європейська комісія повністю відкидає будь-які неправдиві твердження, які намагаються спотворити історію Другої світової війни, або зображати жертви, такі як Польща, як злочинців", - підкреслила вона.

Юрова зазначила, що спотворення історичних фактів є загрозою для демократичного суспільства.

Читайте також
РФ планує розгорнути "історичну війну" з Польщею у ПАРЄ

Про відповідальність Росії і пакт Ріббентропа-Молотова говорила також латвійська євродепутатка Сандра Калніете з Європейської народної партії. "Радянський Союз несе відповідальність за початок Другої світової війни", - підкреслила вона.

Проти заміни ролей катів і жертв протестував німецький євродепутат Рейнхард Бютікофер. "Цей тип перетворення, перекидання історичної провини може стати першим кроком до ідентифікації цілей для агресії. ЄС повинен бути насторожі", - заявив він.

Нагадаємо, 9 січня Сейм Польщі ухвалив резолюцію у справі маніпулювання фактами та перебріхування історії російськими політиками з метою дискредитації Польщі.

Путін стверджував, що змова західних держав з Адольфом Гітлером проклала шлях до Другої світової війни. Путін виправдовував введення радянських військ до Польщі в 1939 році тим, що польський уряд нібито не контролював свою армію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Перевірка солідарності: які ризики "Північного потоку-2" має врахувати ЄС

За всю історію транзиту нашою ГТС жодного разу не було випадку, коли б ми зупинили транзит з технічних причин...

Тиск, і не тільки з Росії: хто та чому намагається зупинити реформу СБУ

Закон про СБУ досі оповитий теоріями змов, "зрадами" та взаємовиключними стереотипами. Сконцентруємося на тих нормах, що зараз викликають найбільше критики.

Кілька днів на роздуми для Путіна: деталі домовленості президентів США та РФ

Якими були результати останньої розмови президентів США та РФ? Чи дійсно Джо Байден відкинув усі вимоги Владіміра Путіна?