Парламент Бельгії відхилив резолюцію з закликом вивести ядерну зброю США з країни

П'ятниця, 17 січня 2020, 10:13

Депутати парламенту Бельгії у четвер відхилили резолюцію з проханням про виведення американської ядерної зброї, дислокованої в країні, і приєднання до договору ООН про заборону ядерної зброї.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

За резолюцію проголосували 66 депутатів, а 74 її відхилили.

Серед тих, хто висловився за резолюцію, були соціалісти, зелені, центристи (cdH), Робітнича партія (PVDA) і франкомовна партія DéFI. Проти голосували націоналістичні і фламандські партії.

Незадовго до різдвяних канікул парламентський комітет у закордонних справах схвалив пропозицію про виведення ядерної зброї з території Бельгії та приєднання країни до міжнародного Договору про заборону ядерної зброї.

Читайте також
Глава МЗС Німеччини проти одностороннього виведення ядерної зброї

У документі містився заклик до бельгійського уряду "якомога швидше розробити дорожню карту, спрямовану на виведення ядерної зброї з території Бельгії".

Зазначається, що американський посол в Бельгії був "особливо стурбований" цією резолюцією до голосування в четвер.

Довгий час, на відміну від інших країн, у Бельгії не було жодних публічних дебатів про наявність ядерної зброї на бельгійській території.

Проєкт доповіді, опублікований у липні минулого року Парламентською асамблеєю НАТО, підтверджує, що Бельгія є однією з декількох європейських країн, що зберігають ядерну зброю США в рамках угоди НАТО про розподіл ядерної зброї. Зброя розміщена на авіабазі Кляйне-Брогель в провінції Лімбург.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Паспорти для діаспори та ворогів Путіна: що змінює Зеленський у правилах громадянства

Ті, хто вирішить мати кілька громадянств, стикнуться із забороною працювати у держструктурах, бути долученими до політичної діяльності тощо...

Погрози РФ та кримський наступ України: як Київ та Москва билися на полях ОБСЄ

Атаки Кремля у Стокгольмі наштовхнулися на потужний фронт підтримки України демократичною спільнотою.

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.