Україна оскаржила рішення ЄСПЛ щодо люстрації

Субота, 18 січня 2020, 14:42

Україна оскаржила рішення Європейського суду з прав людини, який визнав норми закону "Про очищення влади" порушенням Конвенції про захист прав людини. 

Як повідомляє "Європейська правда", про це РБК-Україна заявив міністр юстиції Денис Малюська.

Звільнення за законом про люстрацію порушило права українських чиновників – ЄСПЛ

За його словами, українська сторона подала скаргу на рішення Європейського суду увечері 16 січня.Термін оскарження рішення ЄСПЛ закінчувався 17 січня.

"Подано заяву 16 січня ввечері", - повідомив він. Скарга була подана українським урядом у Велику палату ЄСПЛ. 

Нагадаємо, 17 жовтня 2019 року Європейський суд з прав людини опублікував рішення щодо закону про люстрацію. У ньому йшлося, що український закон "Про очищення влади" порушив права українських чиновників.

Венеціанська комісія обговорить люстрацію та судову реформу

Суд вирішив, що закон застосовується до дуже широкого кола осіб і призвів до звільнення заявників лише на тій підставі, що вони обіймали посади на державній службі протягом більш ніж року за часів президентства Януковича, або на підставі зайняття посад у Комуністичній партії до 1991 року.

На думку суду, вказаний закон не зважав на особисту роль, яку відігравали заявники, а також на те, чи були вони особисто пов’язані з будь-якою недемократичною діяльністю в період правління колишнього президента. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: