Україна оскаржила рішення ЄСПЛ щодо люстрації

Субота, 18 січня 2020, 14:42

Україна оскаржила рішення Європейського суду з прав людини, який визнав норми закону "Про очищення влади" порушенням Конвенції про захист прав людини. 

Як повідомляє "Європейська правда", про це РБК-Україна заявив міністр юстиції Денис Малюська.

Читайте також
Звільнення за законом про люстрацію порушило права українських чиновників – ЄСПЛ

За його словами, українська сторона подала скаргу на рішення Європейського суду увечері 16 січня.Термін оскарження рішення ЄСПЛ закінчувався 17 січня.

"Подано заяву 16 січня ввечері", - повідомив він. Скарга була подана українським урядом у Велику палату ЄСПЛ. 

Нагадаємо, 17 жовтня 2019 року Європейський суд з прав людини опублікував рішення щодо закону про люстрацію. У ньому йшлося, що український закон "Про очищення влади" порушив права українських чиновників.

Читайте також
Венеціанська комісія обговорить люстрацію та судову реформу

Суд вирішив, що закон застосовується до дуже широкого кола осіб і призвів до звільнення заявників лише на тій підставі, що вони обіймали посади на державній службі протягом більш ніж року за часів президентства Януковича, або на підставі зайняття посад у Комуністичній партії до 1991 року.

На думку суду, вказаний закон не зважав на особисту роль, яку відігравали заявники, а також на те, чи були вони особисто пов’язані з будь-якою недемократичною діяльністю в період правління колишнього президента. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua