Румунія може скасувати угоду з китайською компанією про добудову АЕС

Понеділок, 20 січня 2020, 10:26

Уряд Румунії може скасувати угоду з китайською компанією China General Nuclear Power Group про будівництво ще двох реакторів потужністю 700 мегават на єдиній в країні атомній електростанції в Чернаводе після того, як компанію нещодавно звинуватили у шпигунстві.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

"Мені очевидно, що угода з китайцями не вийде. Ми побачимо, з яким партнером ми будемо зв'язуватися (щоб побудувати реактори)", - заявив прем'єр-міністр Людовик Орбан.

Прем'єр-міністр додав, що всі енергетичні угоди Румунії відтепер залежатимуть від "Зеленої угоди" ЄС.

2017 року ядерні реактори працювали в 14 країнах-членах Євросоюзу: Бельгії, Болгарії, Чехії, Німеччині, Іспанії, Франції, Угорщині, Нідерландах, Румунії, Словенії, Словаччині, Фінляндії, Швеції та Великій Британії. У інших державах-членах ЄС немає ядерних об'єктів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Вакцинуйся або плати: як Австрія першою в ЄС впроваджуватиме обов'язкове щеплення

Австрія стане першою країною в Європі, яка запровадить обов’язкову вакцинацію. Як це працюватиме і чи не порушуватиме це права людини?

Канцлер Шольц: все про новий уряд Німеччини та його співпрацю з Україною

Яким буде новий німецький уряд і яких сюрпризів від нього варто чекати? Значною мірою це залежатиме від рівня "автономності", який отримають нові міністри.

Польща спрощує працевлаштування іноземців: що зміниться для громадян України

Польща спрощує правила працевлаштування для іноземців. Які зміни приготувала польська влада та що вони означають для громадян України?