У парламенті Естонії готують заяву з засудженням російської інтерпретації Другої світової

Вівторок, 21 січня 2020, 12:42

У парламенті Естонії ініціювали ухвалення заяви, яка засуджує спроби Росії інтерпретувати історію Другої світової війни в сприятливому для себе світлі, покладаючи на інші країни провину в розв'язуванні війни.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на портал ERR.

Парламентська комісія з закордонних справ обговорила в понеділок пропозицію депутата від Партії реформ Марко Міхкельсона скласти таку заяву і прийняла рішення продовжити обговорення в четвер, коли парламентські фракції сформулюють свою позицію з даного питання.

"Росія тривалий час використовувала тематику Другої світової війни в своїх зовнішньополітичних цілях, але так різко, сильно і масово, як це робиться зараз на всіх каналах, [ця тема не піднімалася] вже 30 років з того часу, як з'їзд народних депутатів СРСР опублікував і засудив секретні протоколи до пакту Молотова-Ріббентропа в 1989 році", - сказав Міхкельсон.

На його думку, Росія повернулася до сталіністської інтерпретації історії і енергійно це виправдовує. У контексті Другої світової війни Росія в першу чергу звинувачує Польщу, практично перетворивши її на співучасника розв'язання війни.

Читайте також
У Польщі створюють кризовий штаб в очікуванні чергових історичних атак Путіна

Міхкельсон також згадав заяви, нещодавно прийняті в парламентах Польщі та Латвії з цієї теми, дискусію в Європейському парламенті минулого тижня і прийняту ним у вересні заяву. На захист Польщі висловилася і Європейська комісія, коли її віцепрезидент Вєра Юрова минулого тижня критично відгукнулася про дії Росії.

"Рійгікогу (парламент Естонії. – Ред.) час наслідувати цей приклад і прийняти заяву про захист історичної правди у зв'язку з масивним ревізіоністським пропагандистським нападом Росії за темами Другої світової війни. Мета Росії - захистити свою нинішню політику завоювань, виправдовуючи пакт Молотова-Ріббентропа", - підкреслив Міхкельсон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Тиск, і не тільки з Росії: хто та чому намагається зупинити реформу СБУ

Закон про СБУ досі оповитий теоріями змов, "зрадами" та взаємовиключними стереотипами. Сконцентруємося на тих нормах, що зараз викликають найбільше критики.

Кілька днів на роздуми для Путіна: деталі домовленості президентів США та РФ

Якими були результати останньої розмови президентів США та РФ? Чи дійсно Джо Байден відкинув усі вимоги Владіміра Путіна?

Нова вимога Путіна: що стало головним на переговорах лідерів США та РФ

Створення міфів і доведення їх до рівня майже релігії є однією з визначальних особливостей Росії. Схоже, те саме відбувається й зараз стосовно України та НАТО.