Реформи, асоціація і нацменшини: про що комісар ЄС говоритиме в Україні

Понеділок, 10 лютого 2020, 14:45

В рамках візиту до Києва 11-12 лютого комісар ЄС з питань політики сусідства і розширення Олівер Варгеї зустрінеться з керівництвом України, представниками громадянського суспільства, а також – представниками національних меншин.

Як повідомляє "Європейська правда", програму з деталями його візиту в понеділок опублікувала пресслужба Єврокомісії.

У комісії підкреслили, що Україна є першою державою серед країн Східного партнерства, яку відвідує комісар. У центрі уваги візиту Варгеї буде підтримка ЄС програми реформ в Україні, обговорення стану реформ та реалізації Угоди про асоціацію.

МЗС розраховує, що Угорщина розблокує діалог України з НАТО на високому рівні

"Під час мого візиту я буду обговорювати всебічну підтримку ЄС, яка виходить далеко за рамки тільки фінансової підтримки і технічної допомоги. Мій візит в Україну також буде сприяти нашим дискусіям на майбутній зустрічі глав МЗС ЄС, яка відбудеться в березні", - зазначив Варгеї напередодні поїздки.

Єврокомісар зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським, прем’єром Олексієм Гончаруком і спікером Дмитром Разумковим, а також низкою урядовців. Крім того, він проведе зустріч з парламентським комітетом з євроінтеграції.

За інформацією ЄП, попри те, що єврокомісар за своєю посадою повинен бути неупередженим, значну увагу свого візиту він присвятить питанню меншин в контексті українського освітнього законодавства. Зокрема, в програмі його візиту зазначена зустріч з представниками нацменшин. Як відомо, Олівер Варгеї є членом Єврокомісії від Угорщини.

Угорський єврокомісар нагадав, що Україна має змінити ще й мовний закон

Варгеї також візьме участь в церемонії покладання свічок до Меморіалу Небесної сотні і зустрінеться з представниками організацій громадянського суспільства.

Крім того, у Києві єврокомісар підпише угоду про підтримку ЄС електронного урядування та цифрової економіки.

Читайте також: "Умови миру для Зеленського: про що просив в Україні посланець прем'єра Угорщини".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.