Коронавірус: ЄС допускатиме на свою територію окремі категорії українців

П'ятниця, 20 березня 2020, 20:35

Європейський союз дозволив допускати на територію держав-членів окремі категорії українських громадян під час пандемії коронавірусу.

Про це повідомив представник України при Євросоюзі Микола Точицький, повідомляє "Європейська правда".

Читайте також
Лідери країн ЄС погодилися закрити зовнішні кордони для боротьби з коронавірусом

"ЄС ухвалив рішення допустити до виїзду на територію держав-членів Євросоюзу через державний кордон України тих українських громадян, які є членами родин громадян ЄС або мають дійсні постійні/тимчасові дозволи на проживання в будь-якій державі ЄС", - повідомив Точицький на своїй Facebook-сторінці. 

"Таке рішення ухвалене у світлі запроваджених Україною обмежень на перетин кордону з метою стримування COVID-19", - додав дипломат.

Втім, посол зауважив, що це рішення ще не застосовується, бо процедура остаточно не затверджена. "Наразі ще необхідно дочекатися на відповідне рішення української сторони", - пояснив Точицький.

Нагадаємо, лідери ЄС на саміті 18 березня схвалили закриття зовнішніх кордонів ЄС і Шенгенської зони як мінімум на 30 днів у відповідь на спалах коронавірусу. 

Обмеження не стосуються громадян, які мають право на проживання в ЄС, а також дипломатів, співробітників посольств. Також винятками є лікарі, медпрацівники та експерти, які допомагають впоратися із коронавірусом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua