ЄС пообіцяв Греції 700 млн євро у зв’язку з загостренням міграційної кризи

Вівторок, 3 березня 2020, 16:58

ЄС готовий виділити Греції 700 млн євро на боротьбу з загостренням міграційної кризи.

Про це заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час спільної пресконференції з президентами Європейської ради та Європарламенту, прем’єрами Греції і Хорватії, повідомляє "Європейська правда".

"Ми можемо надати Греції фінансову допомогу в розмірі 700 мільйонів євро. Ця сума включає 350 мільйонів євро, які можна отримати негайно, а також додаткові 350 мільйонів євро, які можуть бути запитані в рамках внесення поправок до бюджету" - сказала фон дер Ляєн.

За її словами, фінансова допомога призначена для управління міграцією в цілому, а також для створення необхідної інфраструктури і управління нею.

Також, за словами глави ЄК, ЄС на прохання Греції запустив механізм цивільного захисту.

Читайте також
Грецькі фермери на тракторах приїхали до кордону стримувати біженців

"Завдяки цьому Греція може отримувати допомогу у вигляді медичного обладнання, медичних бригад, притулків, наметів, ковдр" - сказала фон дер Ляєн.

Раніше повідомлялося, що агентство ЄС з охорони кордонів Frontex почне термінове втручання на морських кордонах Греції через потік мігрантів з Туреччини.

Плановані заходи, як очікується, будуть засновані "на пулах швидкого реагування з 1500 офіцерів і устаткування з країн-членів ЄС та країн, асоційованих з Шенгенською зоною, які повинні надати офіцерів і персонал протягом п'яти днів і обладнання протягом 10 днів".

За словами президента ЄК, Frontex  готує розгортання одного морського патрульного судна і шести берегових патрульних суден, двох вертольотів, одного літака і трьох тепловізійних апаратів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.