Кулеба назвав три найвищі пріоритети України щодо НАТО

Понеділок, 30 березня 2020, 14:32

Глава МЗС України Дмитро Кулеба назвав три найвищі пріоритети, які він ставить щодо інтеграції України до НАТО. 

Про це міністр розповів у інтерв’ю "Європейській правді".

"Перше – це набуття Україною статусу учасника Програми розширених можливостей. Друге – це модернізація комплексного пакета допомоги Україні. Третє – відновлення повноцінної роботи Комісії Україна-НАТО", - сказав Дмитро Кулеба. 

Читайте також
НАТО залучив українські літаки для боротьби з коронавірусом

Міністр підкреслив, що чинний уряд, як і попередній, має завдання досягти критеріїв членства України в Альянсі до 2024 року. 

"Програма дій уряду залишається чинною, оскільки немає нової програми. Отже, завдання стоїть. Але для мене це завдання стоїть безвідносно до того, прописане воно десь чи ні. Це стосується як НАТО, так і ЄС", - додав глава МЗС. 

Нагадаємо, Україна офіційно звернулася до НАТО з проханням приєднатися до Програми розширених можливостей торік у листопаді.

Програма розширених можливостей дозволяє об’єднати довкола НАТО клуб найближчих партнерів, які з різних причин не є союзниками, але готові тісно взаємодіяти, часто в технічних питаннях, в ході спільних операцій та навчань. На сьогодні до програми входять Грузія, Швеція, Фінляндії, Австралія та Йорданія.

Читайте більш детально: Коронавірус, стратегія по Донбасу, Європа та Китай: велике інтерв'ю глави МЗС Дмитра Кулеби

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Шантаж мігрантами: чи омине Україну гібридна атака Лукашенка

Міграційна криза на кордонах ЄС не слабшає. Хоча Лукашенку вдалося внести розкол у ЄС, Білорусь ризикує перетворитися на відстійник мігрантів.

Baltic Pipe: як Польща долає газову залежність від Росії

Мета Baltic Pipe — зменшити залежність Центральної Європи від Росії. Якщо все піде за планом, норвезький газ почне надходити до Польщі вже у жовтні 2022 року.

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...