Німеччина найбільше в Європі наростила витрати на оборону

Понеділок, 27 квітня 2020, 09:10

Глобальні військові витрати торік зросли найбільше за десятиліття, Німеччина стала лідером за витратами у Європі.

Про це йдеться у доповіді Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI) про тенденції у військових витратах основних країн-гравців у 2019 році.

Загальна сума військових витрат за 2019 рік являє собою збільшення на 3,6 відсотка в порівнянні з 2018 роком і найбільше щорічне зростання витрат з 2010 року.

До п'ятірки країн, які витрачали у 2019 році на оборону найбільше і на частку яких припадало 62% витрат, увійшли Сполучені Штати, Китай, Індія, Росія і Саудівська Аравія. Це перший випадок, коли дві азійські держави увійшли до трійки країн, які витрачають на оборону найбільше.

Німеччина за військовими витратами лідирує у Європі.

Читайте також
Столтенберг закликав країни НАТО не зменшувати витрати на оборону через коронавірус

Військові витрати Німеччини зросли на 10% у 2019 році, до 49,3 мільярда доларів. Це було найбільше зростання витрат серед 15 країн, які найбільше витратили на оборону у 2019 році.

"Зростання військових витрат Німеччини частково можна пояснити сприйняттям збільшеної загрози з боку Росії, яке поділяють багато держав-членів Організації Північноатлантичного договору (НАТО)", - говорить Дієго Лопес Да Сілва, науковий співробітник SIPRI. "Водночас, однак, військові витрати Франції і Британії залишалися відносно стабільними" - додав він.

Різко зросли військові витрати держав-членів НАТО в Центральній Європі: наприклад, витрати Болгарії зросли на 127%, головним чином за рахунок оплати нових бойових літаків, і Румунії - на 17%. Загальні військові витрати всіх 29 держав-членів НАТО в 2019 році склали 1,035 трильйона доларів.

У 2019 році Росія стала четвертою у світі за військовими витратами, збільшивши на 4,5 відсотка, до 65,1 мільярда доларів. "При 3,9% ВВП тягар військових витрат Росії був одним з найвищих в Європі в 2019 році", - каже Олександра Куімова, науковий співробітник SIPRI.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Німецькі несподіванки: чим завершилися головні вибори року

У Німеччині ще рахують голоси, але коаліціада вже почалася. Хто став переможцем гонки і хто отримає "золоту акцію" у формуванні коаліції?

Між критикою Путіна та спробами порозумітися: якою буде Німеччина після Меркель

"Будь-який новий німецький лідер захоче врегулювати свої відносини з РФ. Однак населення Німеччини почало критичніше ставитися до Путіна".

"Золота" німецька акція: хто стане молодшим партнером у новій коаліції

За результатами виборів "Зелені" та вільні демократи мають дуже високі шанси отримати "золоту акцію" у новій німецькій коаліції.