У Швеції скасували Нобелівський бенкет вперше за 64 роки

Середа, 22 липня 2020, 16:22

Найбільш пишна щорічна подія Швеції - бенкет Нобелівської премії - цього року не відбудеться через пандемію коронавірусу.

Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на The Local.

Бенкет скасований вперше з 1956 року. Захід традиційно відзначає кінець так званого Нобелівського тижня, коли переможців року запрошують у Стокгольм на церемонію нагородження.

"Нобелівський тиждень не буде таким, як зазвичай через нинішню пандемію. Це дуже особливий рік, коли кожному потрібно робити жертви та пристосовуватися до абсолютно нових обставин", - заявив директор Нобелівського фонду Ларс Хейкенстен.

Хайкенстен додав, що лауреати та їх роботи будуть відзначатися "по-різному", натякаючи, що переможці отримають нагороди у своїх країнах чи в посольствах.

Традиційно лауреати приєднуються до шведської королівської родини та близько 1300 гостей на бенкет у мерії Стокгольма після церемонії нагородження - 10 грудня, в річницю смерті засновника премії Альфреда Нобеля.

Переможці, крім лауреатів премії миру, яких вшановують в Осло, також зазвичай виступають під час обіду.

Оголошення лауреатів (медицина, фізика, хімія, література, мир та економіка) відбудеться як і заплановано між 5 та 12 жовтня.

Востаннє бенкет був скасований у 1956 році, щоб уникнути запрошення радянського посла через репресії проти Угорської революції. Бенкет було також скасовано під час двох світових воєн і в 1907 та 1924 роках.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

На порозі зимової кризи: чим загрожує Європі рекордне зростання цін на газ

Ризик масштабних перебоїв з електропостачанням стає для Європи цілком реальним. Це може серйозно загальмувати відновлення економіки ЄС.

Литва проти Китаю: як маленька країна Балтії кидає виклик азійській наддержаві

Більше, аніж будь-яка інша європейська країна, у конфлікт із Китаєм втягнулася маленька Литва. Чому Вільнюс зважився на протистояння та які наслідки це матиме?

Війна регуляторів: чому Україна втратила баланс між захистом ринку та споживача

Як знайти баланс між інтересами споживача і захистом нацвиробника? Для ЄС це питання давно вирішене. Але для України це – нерозв'язна проблема.