На вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей

оновлено
Неділя, 16 серпня 2020, 15:49

На вулиці Мінська та низки інших білоруських міст вийшли сотні тисяч людей. 

Як пише "Європейська правда", про це свідчать фото і репортажі з місця подій від TUT.BY. 

У Мінську на протест проти фальсифікації виборів вийшли десятки тисяч людей, за оцінкою кореспондента - загалом близько 60 тисяч.  Протестувальники продовжують підходити великим потоком, багато хто у біло-червоному одязі.

Оновлено: Згодом TUT.BY написали, що, за їхніми підрахунками, на проспекті Переможців біля стели вже до 200 тисяч людей. "Радіо Свобода" оцінює кількість учасників у Мінську у "понад 100 тисяч".

 
 

Люди аплодують, скандують "Йди геть!", "Жыве Беларусь!", "Верым, можам, пераможам!", "Ми не вівці!", "Ми не народець!", "Чесні вибори". Авто на вулицях сигналять у відповідь. 

Повідомляється, що до акції доєднався машиніст мінського метро, вигукнувши через пристрій зв'язку "Жыве Беларусь!!!", вагон скандував у відповідь. 

У Вітебську близько 10 тисяч людей розмістилися з обох боків площі Перемоги, акція триває вже півтори години. Люди скандують "Йди геть!", "Лукашенко — в автозак!", "Відпускай!", "Свободу!".

 

У Гродно центральні вулиці заповнені тисячами мітингувальників. За оцінками ЗМІ, людей - кілька десятків тисяч.

 

Близько 10 тисяч людей вийшли у Бобруйську.

Акції проходять також у Гомелі, Бресті, Солігорську, Барановичах та інших містах. У Бресті до акції доєднався і мер міста та збирається виступати з промовою.

 

Білоруські ЗМІ публікують також фото з акцій підтримки в інших країнах, у тому числі з Києва.

Акції почалися невдовзі після провладного мітингу на підтримку Лукашенка. За повідомленнями ЗМІ, на нього людей звозили з усієї країни. Як повідомляли кореспонденти "Радіо Свобода", на початку там було кількасот людей, у підсумку зібралося до 10 тисяч. Офіційно кажуть про 70 тисяч учасників.

Читайте також: Ціна мовчання: чому Україна зобов'язана оголосити про невизнання виборів у Білорусі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: