Євросоюз привітав Чорногорію з виборами та чекає на уряд, що продовжить рух країни до ЄС

Вівторок, 1 вересня 2020, 12:01

Європейський Союз привітав Чорногорію з проведеними парламентськими виборами та висловили сподівання, що новий уряд продовжить рух країни до ЄС.

Як пише "Європейська правда", про це йдеться у спільній заяві високого представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля та єврокомісара з питань розширення Олівера Варгеї.

У заяві відзначають, що вибори пройшли в цілому прозоро, мирно, з високим рівнем конкуренції та високою явкою, під наглядом національних та міжнародних спостерігачів, хоча і з певними зауваженнями з боку останніх - щодо неналежних переваг для правлячої партії та не завжди збалансованого медійного висвітлення. 

Читайте також
Реванш друзів Путіна: чим важливі парламентські вибори у маленькій Чорногорії

"Ми очікуємо формування нового парламенту та нового уряду, який продовжить впевнений рух Чорногорії до ЄС", - заявили європосадовці.

Вони зазначають, що країна вже досягла значного прогресу на євроінтеграційному шляху, і в наступні місяці необхідно прискорити та поглибити необхідні реформи у політичній та економічній сфері, зокрема щодо верховенства права.

"ЄС підтверджує своє зобов’язання підтримувати рух Чорногорії на шляху до членства у ЄС, як і її економічне відновлення після кризи, зумовленої пандемією коронавірусу, у тому числі через План з економіки та інвестицій для Західних Балкан", - додають Боррель та Варгеї. 

Нагадаємо, парламентські вибори у Чорногорії відбулися цієї неділі, 30 серпня. Згідно з попередніми результатами, найбільше голосів набрав політичний блок правлячої сили Міло Джукановича, але не матиме більшості.

Сьогодні три опозиційні сили, які сукупно отримують більше половини мандатів у парламенті, почали домовлятися про створення коаліції.

Читайте також: Реванш друзів Путіна: чим важливі парламентські вибори у маленькій Чорногорії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.