В Естонії пропонують ускладнити найм іноземців на короткострокові роботи

Субота, 12 вересня 2020, 15:48

Міністр внутрішніх справ Естонії Март Хельме запропонував проєкт нового закону про іноземців, який не дозволить брати на короткострокові роботи іноземців без візи.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на ERR.

Досі люди з третіх країн, в основному з України, могли приїхати в Естонію без візи, після чого роботодавець повинен був зареєструвати їх на виконання короткострокових робіт. При бажанні працівник також міг подати заяву на отримання довгострокової D-візи. 

Читайте також
Через ріст інфекцій в Естонії перестала існувати "балтійська туристична бульбашка"

Згідно з пропозицією Хельме, іноземцям більше не дозволятиметься працювати в Естонії без D-візи, навіть короткостроково. Виняток становитимуть сезонні роботи.

У пояснювальній записці до проєкту зазначено, що мета поправки - мотивувати роботодавців віддавати перевагу естонським робітникам і уникнути ситуацій, коли в умовах економічної кризи роботодавцю зручніше найняти на роботу іноземця, який приїхав до Естонії без візи, а потім спланувати його умови праці та критерії заробітної плати таким чином, що на ринку з'являється несправедлива конкурентна перевага.

Особливо поширеною в Естонії є практика найму іноземниз працівників без візи у будівельному секторі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.