Україна відкриє нове консульство в Румунії

Понеділок, 7 вересня 2020, 20:09

Україна відкриє нове консульство в румунському місті Сігету-Мармацієй, заявив у понеділок глава МЗС Дмитро Кулеба. 

Як повідомили "Європейській правді" у пресслужбі міністерства, про це Кулеба розповів представникам української громади в Румунії, з якими зустрівся в понеділок. 

"Я ухвалив рішення відкрити консульство у місті Сігету-Мармацієй. Я знаю, що це важливе, ключове місце для українців Румунії", - сказав Кулеба. 

Читайте також
Кулеба наступного тижня відвідає Румунію з робочим візитом

За його словами, нове консульство "створить доступ до якісних сервісів, а також стане інструментом кращої взаємодії з українцями для збереження нашої культури та зміцнення відносин України з Румунією". 

Кулеба наголосив, що консульство необхідне "з огляду на важливість українсько-румунських відносин та потребу підтримки української громади Румунії".

У Румунії мешкають близько 60 тисяч етнічних українців, за неофіційними даними - до 100 тисяч, підкреслили в МЗС. За даними перепису 2011 року, українці складають третю за розміром національну меншину країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Тяжкі часи для Орбана: чому нова перемога угорської влади більш не є гарантованою

Команді Віктора Орбана доведеться пройти найважче політичне випробування за останні 12 років свого безперервного правління.

Інша енергетика: як Україні стати експортером водню до ЄС

Чи зможе Україна стала гравцем та партнером ЄС на ринку зеленого водню? Це реально, але час на впровадження необхідних реформ швидко спливає.

Пробудження дракона: чому Уельс заговорив про незалежність від Британії

Вихід Британії зі складу ЄС дав "друге дихання" національним рухам Сполученого Королівства. Досі у цьому контексті дуже рідко згадували валлійців - як виявилося, дарма.