Саміт ЄС закликав до негайного перемир’я у Нагірному Карабаху

П'ятниця, 2 жовтня 2020, 15:44

Лідери Європейського Союзу закликали до негайного припинення бойових дій у Нагірному Карабаху, застерігши від зовнішнього втручання у конфлікт.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у висновках саміту лідерів Євросоюзу, що відбувся 1-2 жовтня.

"Європейська рада закликає до негайного припинення бойових дій і наполегливо закликає сторони знову заявити про свою прихильність стійкому припиненню вогню і мирному врегулюванню конфлікту", - йдеться у заяві за підсумками саміту. 

Читайте також
Війна в інтересах РФ: якою має бути позиція України у карабаському конфлікті

Лідери ЄС наполягають на неприпустимості загибелі мирного населення. 

"У конфлікту не може бути ні військового вирішення, ні будь-якого зовнішнього втручання. Азербайджан і Вірменія мають почати предметні переговори без попередніх умов", - сказано у заяві.

Лідери ЄС висловили свою підтримку співголовам Мінської групи ОБСЄ і закликали главу дипломатії Євросоюзу вивчити питання про подальшу підтримку ЄС в процесі мирного врегулювання.

Інтенсивні бойові дії на лінії зіткнення між Азербайджаном та самопроголошеним Нагірним Карабахом тривають з 27 вересня. 

Читайте детальніше: Карабах, не схожий на Донбас: 8 відповідей на запитання про нову війну на Кавказі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують".

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"