Франція посилить охорону місць культу до Дня Всіх Святих через загрозу терактів

Вівторок, 27 жовтня 2020, 11:52

Французька поліція посилено охоронятиме усі місця культу перед Днем Всіх Святих, 1 листопада, через підвищену терористичну загрозу.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє BFMTV.

У розпорядження декількох ЗМІ потрапило розпорядження очільника національної поліції, в якому висловлюється прохання посилити заходи безпеки та зазначається, що країна - "під підвищеною та постійною терористичною загрозою".

Читайте також
Країни ЄС одна за одною виступають на захист Макрона після заяв Ердогана

Розпорядження було розіслане після того, як агентство Thabat, близьке до Аль-Каїди, висловила прямі погрози на адресу Франції.

Керівник нацполіції у зв’язку з цим закликає посилити наявні заходи безпеки, особливо у місцях, де можуть відбуватися християнські релігійні заходи до Дня всіх святих, а також - біля мусульманських місць культу, представники яких засуджували скоєні екстремістами теракти. 

На додачу, міністр внутрішніх справ Жераль Дарманен просить поліцію особливо ретельно стежити за будь-якими погрозами на адресу Франції у соцмережах. 

Нагадаємо, 16 жовтня у Франції сталося жорстоке вбивство вчителя історії, який на уроці свободи слова показав учням карикатури на пророка Мухаммеда. Вбивця виявився 18-річним чеченцем, народженим у Москві.

Теракт сколихнув усю країну. Тисячі людей у десятках міст вийшли вшанувати пам’ять вбитого Самюеля Паті. Урочисте прощання з ним організували в університеті Сорбонни за участі перших осіб.

Еммануель Макрон після цього звернувся до МВС з проханням скласти список організацій, які позиціонують свою діяльність як антиісламофобські, та провести щодо усіх належну перевірку. В МВС заявили, що ініціюють розпуск "ворожих до Республіки" організацій ісламського спрямування та тимчасове закриття мечеті, імам якої засудив дії вчителя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.