Північний Кіпр відкрив частину курорту, покинуту в 1974 році після вторгнення Туреччини

Четвер, 8 жовтня 2020, 14:46

Північний Кіпр відкрив прибережну частину курорту, яка лишалася покинутою з 1974 року, коли Туреччина вторглася на острів – крок, який підтримала Анкара, але засудили греки-кіпріоти.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

Люди в масках вийшли на узбережжя після того як поліція пропустила їх через контрольно-пропускний пункт біля пляжу Вароша, покинутого передмістя міста Фамагуста на сході розділеного середземноморського острова.

Цей крок може зашкодити зусиллям з відновлення переговорів з врегулювання на острові і спровокувати новий скандал Туреччини з членами ЄС Кіпром і Грецією через морські права в Східному Середземномор'ї, який пішов на спад після того, як Анкара і Афіни погодилися відновити переговори.

Ерсін Татар, прем'єр-міністр Північного Кіпру, який визнаний тільки Туреччиною, оприлюднив цей крок в Анкарі у вівторок разом з турецьким президентом Реджепом Таїпом Ердоганом, який сказав, що сподівається, що весь район буде відкритий.

Греція закликала Туреччину відмовитися від відкриття пляжу, попередивши, що Афіни і Нікосія готові винести це питання на обговорення європейських лідерів наступного тижня, заявив у четвер офіційний представник уряду Греції.

Міжнародно визнаний уряд Кіпру, близького союзника Греції, вже засудив цей крок і заявив, що звернеться до Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй. У ЄС раніше засудили плани з відкриття пляжу. Росія також заявила про неприйнятність таких дій.

Турецька армія утримувала Варошу в ізоляції з тих пір, як втекли її жителі-кіпріоти-греки, коли Туреччина вторглася на Північний Кіпр в 1974 році у відповідь на організований Афінами переворот, який намагався об'єднати острів з Грецією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують".

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"