У Молдові – рекордна явка на закордонних дільницях, де Додон гарантовано програє

Неділя, 1 листопада 2020, 22:11

На виборах президента Молдови діаспора забезпечить не менше 12% голосів і може визначити переможця голосування.

Про це повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Перший тур виборів президента Молдови відбувся у неділю 1 листопада. Опитування "Afterpoll 2020", спільно проведене кількома авторитетними соціологічними компаніями серед виборців Молдови, засвідчило, що серед мешканців Молдови, які брали участь у виборах, найбільшу підтримку здобув чинний президент Ігор Додон – за нього проголосували 40% виборців. Про підтримку його головної суперниці, прозахідної опозиціонерки Майї Санду, заявило 35% опитаних виборців.

Втім, ці дані гарантовано зазнають корекції через те, що вони не враховують закордонних виборців.

Цього року активність закордонних виборців є рекордно високою, у багатьох європейських країнах повідомляли про багатогодинні черги. У той самий час у самій Молдові явка є рекордно низькою. На час закриття дільниць у Молдові повідомлялося, що всередині країни проголосувало 1,21 млн виборців, а за кордоном – 140 тисяч, при цьому у країнах ЄС  та у США голосування ще не завершилося.

Така активність закордонних виборців грає на руку Майї Санду. На дільницях у ЄС вона завжди мала підтримку переважної більшості. Так, на виборах 2016, де у другому турі також змагалися Додон і Санду, на закордонних дільницях (з урахуванням дільниць у РФ) близько 80% голосів були на користь Санду.

Детально про ситуацію у Молдові в статті "Додон проти всіх: як зміниться Молдова та її позиція щодо Криму за нового президента"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденційний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".